Grubość rajstop dobierz do pogody i okoliczności

note 15243524065adbc596c1525

Grubość rajstop dobierz do pogody i okoliczności

Sobota, 21 kwiecień 2018 o godzinie 13:37

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety. Klasyfikuje się je między innymi pod względem gęstości splotu włókien, określanej w skrócie jako „den”. Im gęściej ulokowane są pojedyncze włókna, tym grubsze i cieplejsze są rajstopy oznaczone większą liczbą „den”. Latem kobiety częściej sięgają po delikatniejsze cieńsze wersje, które są prawie niewidoczne dla oczu.

Odpowiednie produkty na cieplejsze dni

Osoby kompletujące elegancki strój powinny zaopatrzyć się w tradycyjne wersje produktu. Kobiety mają możliwość wyboru spośród kilkunastu różnych grubości splotów. W ciepłe dni najwygodniejsze będą modele z 8-10 den, ponieważ przepuszczają powietrze i pozwalają poczuć się bardziej komfortowo. Delikatne, przezroczyste włókna niekoniecznie sprawdzą się podczas oficjalnych spotkań.

Za bardziej eleganckie uznaje się grubości 15-20 den. Wyglądają gustownie i profesjonalnie. Zazwyczaj tworzą je syntetyczne włókna elastanowe, poliamidowe lub poliuretanowe. Zapewniają większą odporność na warunki atmosferyczne.

Rajstopy można zastąpić pończochami samonośnymi z ozdobną gumkokoronką, które sprawdzą się pod spódnicą lub sukienką dając poczucie komfortu i przewiewności.

Dużą popularnością cieszą między innymi podkolanówki i skarpetki 20 i 60 den, które można ubrać na nogi do np. długich spodni zamiast klasycznych rajstop sprawiając wrażenie, że ma się rajstopy.

Stopki są wygodne i praktyczne w upalne dni, ale mało reprezentacyjne ale mogą być niewidoczne ubrane do zakrytych butów.

Rajstopy na chłodny czas najczęściej wykonane z przędzy typu mikrofibra lub z akrylu

Wersje 40-60 den są przeznaczone do noszenia w czasie chłodnej wiosny lub jesieni. Większość z nich jest wytrzymała i bardzo elastyczna.

W najchłodniejsze dni zwłaszcza zimą sprawdzą się te posiadające 80-100 i więcej den, które ogrzeją nogi w czasie srogich mrozów.