Jakie rajstopy wydłużą optycznie nogi?

note 161313859760268aa533cef

Jakie rajstopy wydłużą optycznie nogi?

Wtorek, 15 grudzień 2020 o godzinie 15:10

Wybór odpowiedniego typu rajstop nie powinien zależeć wyłącznie od okoliczności, pogody czy stroju, ale również od naszej figury. Jest to przecież jeden z ważniejszych elementów garderoby, dlatego też warto uwzględnić również specyfikę naszej sylwetki — w tym przypadku przede wszystkim nóg. Z szerokiej gamy wzorów i kolorów rajstop, warto sięgać po te, które wyeksponują twoje największe zalety, a zatuszują pewne mankamenty. W tym wpisie podpowiemy ci, jakie rajstopy powinnaś wybrać, jeśli twoim celem jest optyczne wydłużenie nóg.

Rajstopy optycznie wydłużające nogi — co warto wybrać?

Do optycznego wydłużenia nóg doskonale nadają się klasyczne, gładkie rajstopy. Panie z krótkimi i masywnymi nogami powinny skłaniać się ku rajstopom dobrze kryjącym, najlepiej w ciemniejszych odcieniach.Wkładając buty na wysokich obcasach, z powodzeniem możesz odjąć sobie” w ten sposób kilka kilogramów.

Sposobem na wysmuklenie nóg są równieżrajstopy w pionowe albo ukośne paski lub z wyraźnie zaznaczonym szwem z tyłu. Tego rodzaju wzory świetnie wyszczuplają i wydłużają nogi, a także estetycznie rzeźbią ich proporcje.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są rajstopy wyszczuplające i podnoszące pośladki. W naszej ofercie znajdziesz kilka takich produktów. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w przypadku krótkich sukienek czy spódnic. Zastosowano w nich specjalne paski, które modelują i ściągają biodra i uda. Oprócz tego jest to świetny sposób na zamaskowanie cellulitu, wyszczuplenie talii i optymalne wyprofilowanie okolic brzucha. Dzięki takim rajstopom wysmuklisz nie tylko swoje nogi, ale całą sylwetkę.

Jakich rajstop unikać?

Jeśli twoim celem jest optyczne wydłużenie nóg, unikaj połyskujących, jasnych rajstop w poziome wzory czy zbyt dekoracyjne desenie.Bogate zdobienia niestety w większości przypadków nie są najlepszym wyborem dla pań o krótkich i masywnych nogach — chociaż zawsze warto pamiętać, że wiele zależy od ogólnej stylizacji.

Zdecydowanie unikaj też wszelkich ozdobników na wysokości kostki, ponieważ w ten sposób nie tylko skrócisz” swoje nogi, to dodatkowo optycznie je pogrubić. Jeśli więc twoim celem jest wyszczuplenie nóg, zrezygnuj z finezyjnych esów-floresów na rzecz klasycznych, gład­kich, ma­to­wych i do­brze kry­ją­cych rajstop.